Apartament RYNEK STAREGO MIASTA 1B - Starówka - Warszawa - Polska

Warszawa Starówka (Old Town), Rynek Starego Miasta

Standard Plus

Numer Referencyjny: RSM-1B-S-2P

35pow. 1ilość pokoi 2dla osób 2łózka jednoosobowe 0łóżka dwuosobowe

Cena za dzień od :(2-6 dni)

250PLN

 
 • 250PLN za dobę

Cena tygodniowa od :(7-27 dni)

1600PLN

 
 • 229PLN za dobę

Cena za 28 dni od :(28-90 dni)

6300PLN

 
 • 225PLN za dobę

Wynajem długoterminowy(91+ dni)

Cena za 28 dni od :

6000PLN

 
 • 215PLN za dobę

Minimalny okres rezerwacji w wybranym przez Państwa terminie to 3 dni.

zarezerwowane

rezerwacja wstępna

wolne


Przestronny, ciekawie zaprojektowany apartament znajdujący się na 4 piętrze kamienicy, w samym sercu Starego Miasta.

Do dyspozcyji goście mają przestroną łazienkę z dużą, wygodną kabiną prysznicową, oraz sypialnię z wygodnym hotelowym łózkiem o wymiarach 180x200 i wygodnym biurkiem. W pokoju również znajduje się również w pełni wyposażonaczęść kuchenna z 4 palnikową płytą indukcyją oraz piekarnikiem, dla wygody gości wyodrębniona została cześć jadalniana ze stołem i dwoma krzesłami. 

Apartment posiada telewizor z telewizją kablową, oraz dostęp do internetu

Wyposażenie mieszkania obejmuje:

 • Sypialnia: podwójne łóżko hotelowe 180x200, stół z dwoma krzesłami, telewizor, szafa, biurko
 • aneks kuchenny: czajnik, płyta elektryczna, ekspres do kawy, piekarnik
 • Łazienka: prysznic, umywalka, wc, pralka

Warszawska Starówka znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, ok 5 min pieszo od Placu Zamkowego . Apartament idealny na krótkie lub długie pobyty turystyczne. W pobliżu mnóstwo knajpek i restauracji serwujących zarówno kuchnię polska jak i międzynarodową.

Wejście na dzidziniec do głównego śmietnika znajduje się w wejściu do klatki Rynek Starego Miasta 21/21a, kod do wejsćia na dziedziniec 8 KLUCZ 1410.

Gdzie zjeść w pobliż:
a) U Fukiera: http://www.ufukiera.pl/en
b) Bazyliszek: http://www.bazyliszek.waw.pl

W bliskiej okolicy znajdują się:

Zamek Królewski
Rynek Starego Miasta sezonowo lodowisko / w wakacje Festiwal Jazz na StarówcePałac pod Blachą
Bazylika Archikatedralna
Nowe Miasto
Muzeum Marii Cure-Skłodowskiej
Multimedialny Park Fontann (sezonowo)
Ogród Krasińskich
Pałac Prezydencki
Teatr Wielki i Opera Narodowa
Grób Nieznanego Żołnierza
Ogród Saski
Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat
Galeria Kordegarda
Uniwersytet Warszawski (dom F.Chopina) i ASP
Zachęta
Muzeum Fryderyka Chopina
Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina

Restauracje w pobliżu:

 • Zapiecek ul. Świętojańska 13, Freta 1
 • U Fukiera Rynek Starego Miasta 27
 • Pod Bazyliszkiem Rynek Starego Miasta 1/3
 • Kawiarnia Same Fusy ul. Nowomiejska 10
 • Kompania Piwna ul. Podwale  25
 • Trzecia Waza ul. Krakowskie Przedmieście 64
 • Kawiarnia Dwóch Takich ul. Krakowskie przedmieście 11
 • Informal Kitchen pl. Małachowskiego 2
 • Aioli ul. Świętokrzyska 18
 • Tamka43 ul. Tamka 43

Koniecznie trzeba zobaczyć kolorową Starówkę z Zamkiem Królewskim, pospacerować wśród uroczych budowli w Łazienkach, odwiedzić park i pałac w Wilanowie, obejrzeć klasykę socrealizmu: Pałac Kultury i Nauki oraz MDM, spróbować pączków od Bliklego i czekolady od Wedla, pójść na spacer przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat.

Atrakcje dla dzieci
Wybrać się na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki i zobaczyć panoramę Warszawy, w Łazienkach nakarmić pawie i łabędzie, a w kościele Kapucynów obejrzeć piękną ruchomą szopkę (tylko w okresie Bożego Narodzenia).

Komunikacja
Do Warszawy łatwo dojechać niemal z każdego miejsca w kraju. Nie powinno też być problemu ze znalezieniem noclegu, chociaż trudno o coś taniego. Podobnie rzecz się ma z restauracjami i pubami.Poruszanie się samochodem po stolicy, pomimo tabliczek z nazwami dzielnic i ulic oraz drogowskazów do różnych atrakcji, może sprawiać trudności. Stałym elementem krajobrazu są korki. Czasami lepiej zostawić auto na przedmieściach i jeździć metrem lub tramwajem.
Jeśli już jednak ktoś zdecyduje się wjechać do Warszawy samochodem, musi pamiętać, że parkowanie jest dozwolone tylko w wyznaczonych miejscach. Trzeba też kupić bilet parkingowy w parkometrze (pn.-pt. 8.00-18.00). W miejscach szczególnie tłocznych przy kierowcach natychmiast pojawiają się herbaciarze, czyli panowie, którzy oferują popilnowanie auta w zamian za złotówkę na herbatkę.
Uwaga: Nowy Świat jest zamknięty dla samochodów osobowych.
Bilety komunikacji miejskiej kupuje się w kioskach Ruchu. Są również bilety dobowe i weekendowe, dostępne w automatach oraz w kasach Zarządu Transportu (ul. Senatorska 27, pn.-pt. 7.00-17.00). Coraz częściej spotykaną formą biletu są magnetyczne karty zbliżeniowe; można je kupić w większych kioskach i na pocztach. Autobusy nocne kursują od 23.00 do 4.45, a główny przystanek wszystkich linii znajduje się przy Dworcu Centralnym.

W pobliżu wart odwiedzenia Ogród Krasińskich :

Ogród Krasińskich należy do barokowego zespołu pałacowo-parkowego powstałego pod koniec XVII wieku dla wojewody płockiego Jana Dobrogosta Krasińskiego. Początkowo był to największy park w Warszawie, który ustąpił miejsca w późniejszym czasie Ogrodowi Saskiemu. W 1766 roku Ogród Krasińskich został udostępniony publiczności, gdy został zakupiony przez państwo na siedzibę Komisji Skarbu Koronnego. Na przestrzeni wieków park przechodził różne metamorfozy, a jego dzisiejszy krajobrazowy styl nadał mu Franciszek Szanior, wybitny ogrodnik warszawski, odpowiedzialny za takie parki jak Ujazdowski, czy Skaryszewski.

Teren parku po wojnie został powiększony, włączono do niego obszar dawnych zabudowań ulicy Nalewki w dawnej dzielnicy żydowskiej. Dziś to smutny obszar po którym nie pozostało nic poza szynami tramwajowymi w brukowanej ulicy. Dlatego dziś do parku przychodzą wycieczki z Izraela odwiedzające miejsca związane z żydowską przeszłością Warszawy. W parku znajduje się staw z kaskadą, klomb na osi pałacu oraz nowoczesny plac zabaw. Rośnie tu dużo XIX wiecznych drzewa z których na uwagę zasługują: miłorząb dwuklapowy, orzech czarny, leszczyna turecka i skrzydłorzech kaukaski. W parku od strony Andersa znajduje się fragment zabytkowej, barokowej bramy i ogrodzenia.